Killustiku müük

Killustik on universaalne ning maailmas laialt kasutatav täitematerjal. Eriti armastatakse seda ehitus- ning teetöödel. Kuidas killustikku saadakse? Selleks purustatakse kas looduslikke- või tehiskivimeid. Et saada soovitud suuruses (fragmendis) killustik, tuleb seda sõeluda ja tolmust vabanemiseks ka pesta. Seejärel on kivikild valmis kasutamiseks. Mis põhjustel võiksid killustikku vajada? Kuidas teha seda ostes parim valik? Kus toimub killustiku müük Tallinnas ja mujal Eestis? Panime olulisema kirja, et saaksid teha võimalikult teadliku valiku!

killustiku müük

Killustiku kasutusala on lai

Kivikildu kasutatakse enamasti täitematerjalina, kuid see pole sugugi ainus koht, kus see võib kasuks tulla. Ärisektoris on killustiku ostjad enamasti ehitus- ja teedefirmad. Ehitusel kasutatakse killustikku nii täitena kui näiteks betoonsegude tegemisel. Samuti tehakse sellest  vundamente. Juba mainitud teedeehitusel valmistatakse killustikust asfaldi aluspind. Linnades aga näiteks kõnniteid või suuremaid (parkimis)platse. Eraisikud armastavad ning kasutavad samuti kivikildu, seda siis enamasti koduaias. Mida sellest teha saab? Killustikuga võib katta sissesõiduteed või kõndimisrajad muru sees. Peenardes on see kasulik multši asemel umbrohu tõrjeks ja takistuseks.

killustiku müük

Mis liiki killustikku võiksid vajada?

Eestis on enam levinud graniitkillustik, paekivikillustik, ja betoonkillustik. Millise töö jaoks milline sobib? Graniitkillustik kasutatakse kõige rohkem täitematerjalina betooni tugevdamiseks. See on tolmuvaba ning kena välimusega, mistõttu eelistatakse seda ka koduaia dekoreerimisel. Paekivikillustik on abiks näiteks vundamendi valmistamisel või teedeehitusel. Betoonkillustik on samuti levinud, eriti eelistatakse seda odavama hinna tõttu. Sellist kivikildu saab, nagu nimigi ütleb, betooni purustamisel.

Killustikku ostma minnes küsitakse ilmselt ka seda, millist fragmendi suurust ehk millise suurusega kivikesi soovid. Vastus sõltub töö eesmärgist. Kui ette on vaja  valmistada ala, mis peab taluma suurt koormust, tuleks valida suure fragmendiga (32/63) kivikild. Kui koormus alale on väiksem, saab kasutada väikese või keskmise fragmendiga kivikildu (4/16, 16/32). Õnneks on killustiku müük Tallinnas ning mujal Eestis levinud ning kui ühest kohast vajalikku suurust ei leia, saad pöörduda järgmise pakkuja poole.

killustiku müük

Kust osta endale vajalikku killustikku?

Kui soovid kivikildu, otsi välja, kes selle kauplemisega ümbruskonnas tegelevad. Kui oled näiteks pealinna lähedal, uuri, kus toimub killustiku müük Tallinnas ning selle lähikonnas. Miks eelistada kohalikku pakkujat? Killustiku transport on enamasti võrdlemisi kallis lõbu ja võib aega võtta. Seetõttu, mida lähemalt pakkuja leiad, seda kiiremini saad töödega alustada. Kui lähed kivikildu ostma, peaksid juba teadma, millist liiki endale soovid. Pole päris kindel, milline killustik sobib täitematerjaliks või milline aia dekoreerimiseks? Alati võid nõu küsida ning oskame soovitada parimat varianti. Ka fragmendi suurust oleks ostmiseks vaja teada, aga jällegi, enamasti oskavad killustiku müüjad nõu anda.

Multilift Kallur pakub killustiku müüki Tallinnas ning mujal Eestis, lisaks transporti. Pöördu meie poole, kirjelda oma tööde eesmärki ja leiame Sulle parima lahenduse! Veendusid aga lugedes, et killustik pole su töö jaoks parim variant? Kui need paremad valikud on, pakume ka liiva ning mulla müüki ja transporti. Võta meiega ühendust!