Mulla müük

Muld on liivasarnane keskkond, mis koosneb erinevatest mikroorganismidest, orgaanilistest ainetest ja mineraalidest. Selle värvus võib varieeruda punakast ja helepruunist kuni päris tumemustani. Kuigi muld ümbritseb meid pinnasena kõikjal, tekib siiski rohkelt olukordi, kui on vaja seda juurde osta, kas siis näiteks täitematerjaliks või millegi kasvatamiseks. Mille järgi endale mulda ostmiseks valida? Millised on erinevad mullaliigid? Kus üldse toimub mulla müük? Panime tähtsama siia kirja, et saaksid teha enda jaoks parima valiku!

Mulda vajatakse erinevatel töödel

Mullavajadus on nii äri- kui erasektoril. Ettevõtetest vajavad mulda näiteks põllumajanduse või haljastusega tegelevad firmad. Nende puhul on eelistatud spetsiaalne põllumuld, mis on eriti toitainerikas ning milles kasvavad köögiviljad mõnusalt priskeks. Aiandusettevõtted armastavad aga haljastusmulda, mille abil on hea luua nii suuremaid kui väiksemaid muruplatse. Samas ei põlata seda tänu suurele toitainerikkusele ära ka linna rajatavate lillepeenarde jaoks. Erakasutajad pöörduvad mulla müüki pakkuva firma poole reeglina oma koduõue tarvis, et luua kartulipõllukest või kaunist lillepeenart. Samas on muld ka hea täitematerjal, millega saab kinni ajada õue peal olevaid lohke ja ebatasasusi.

mulla müük

Haljastusmuld on universaalne mullaliik, mida ostjad armastavad

Millist mulda täpsemalt oma eesootavaks tööks vajad? Just seda küsivad mulla müüki pakkuvad ettevõtted kohe, kui ostusooviga kohale jõuad. Enam levinud on juba varem mainitud haljastusmuld. See kooritakse põllult, mistõttu on tagatud toitainerikkus. Seejärel kooritud muld sõelutakse hoolikalt, nii ei satu sisse mitte mingisugust ebavajalikku sodi või klaasikilde. Kuhu haljastusmuld kõige paremini sobib? Kindlasti muru külvamiseks või lillepeenarde rajamiseks, aga pigem mitte täitematerjaliks, selleks on haljastusmuld liiga hea kvaliteediga. Samas tänu toitainerikkusele on see suurepärane valik kasvuhoonesse köögiviljade kasvatamiseks. Ühesõnaga on tegu kvaliteetse ning universaalse mullaliigiga, mida eelistavad paljud ostjad.

mulla müük

Mida peaksid teadma mulda tellides?

Oled otsustanud, et vajad oma väiksemaks või suuremaks projektiks mulda? Siin mõned punktid, mis läbi võiksid mõelda enne, kui pöördud ettevõtte poole, mis pakub mulla müüki. Esiteks, mõtle täpsemalt töö eesmärgile. Kas muld on vajalik ainult täitematerjaliks või millegi kasvatamiseks? Kui vajad ainult täitematerjali, võiksid kaaluda täiteliiva tellimist, selleks pole kvaliteetset ja sõelutud mulda vaja kasutada. Kui aga soovid külvata muru, teha põlde või peenraid, vali haljastusmuld, mis sisaldab juba toitaineid ning vähem sodi. Edasi võiks teada, kui palju mulda vajad? Mõõda ja arvuta hoolikalt paik, kuhu mulla kavatsed paigutada. Alati võid võtta ka pisut lisa, sest kvaliteetne muld kulub kodumajapidamises mitmes kohas ära. Kui suurem kogus juba kodus, võiks näiteks ühtlasi ära vahetada ka potitaimede või lillekastide mulla, need armastavad samuti iga-aastast värskendust. Mõtle läbi lisaks mulla transport ja jää seejärelkojutarnet ootama.

mulla müük

Multilift Kalluri eesmärk on mulla müük erinevateks otstarveteks. Lisaks pakume transporti hea hinna eest. Pöördu meie poole, kirjelda oma vajadusi ja leiame Sulle parima lahenduse! Soovid lisaks mullale osta ka killustikku või hoopis liiva? Need on meie valikus olemas ning saame pakkuda ka transporti. Võta meiega soovi korral ühendust!