Liiva müük

Liiv on pude purdsete, mis koosneb kivimitükkidest, mineraalide teradest ja pisemate organismide kõvadest jäänustest. Liiv on üle maailma väga levinud universaalne ehitus- ja täitematerjal. Liiva tunneb ka iga eestlane ära ning on seda mingis olukorras kasutanud, olgu selleks siis liivakasti täitmiseks või millegi ehitamisel segu valmistamiseks. Ilmselt oled aga siia lehele sattunud, sest sul ilmselt tekkinud vajadus liiva ostmise järele. Mis selle puhul silmas pidada ja kuidas teha valida? Kus ja kuidas toimub liiva müük Tallinnas ja mujal Eestis? Siin tähtsam info, mis võib abiks olla.

Milleks võiks üldse liiva vaja minna?

Liiva kasutusala on äärmiselt lai. Toome siin välja mõned juhud, kui võid seda vajada. Näiteks on see väga hinnatud ehitussektoris. Selle abil valmivad asfaldi- ja betoonisegud, valmistatakse müürimörti ja vundamente. Liiva vajavad ohtralt täitematerjalina ka teedeehitajad. Samuti saab sellega täita trasse (vee, kanalisatsiooni või hoopis gaasi omi). Koduaias kulub liiv ära liivakasti täiteks või haljastusel. Avalikus ruumis mänguväljaku põhjade rajamisel ning parkide haljastusel. Milleks iganes liiva vajad, võid kindel olla, et sobiva pakkuja ka leiad. Eriti on levinud liiva müük Tallinnas ja Harjumaal, kuid jagub neid tegelikult üle terve Eesti.

liiva müük

Milline liiv milliseks tööks sobib?

Sõelutud ehitusliiv on jämeda koostisega, seetõttu on seda hea kasutada just varem mainitud trassitöödel. Samamoodi erinevate segude valmistamisel (müürimört, asfalt, betoon). Rajad aeda uhket mänguväljakut? Ka sellel puhul eelista pigem sõelutud ehitusliiva, eriti peened liivaterad kipuvad sealt lihtsalt tuuleiilidega laiali lendama.

Täiteliiv on, nagu nimigi räägib, suurepärane erinevate kaevikute ja trasside täitematerjalina. Samuti tehakse selle abil valmis tee-alused. Ehitusel valmivad selle abil vundamendid.  Täiteliiv ei ole koostiselt nii puhas kui sõelutud ehitusliiv ning seal võib leiduda vähesel määral looduslikke kive, savi ja orgaanikat. Positiivse poole pealt on aga täiteliiv hinnalt sõelutud liivast märgatavalt soodsam.

liiva müük

Kuhu liivavajaduse korral pöörduda?

Vajad liiva, aga ei tea veel täpselt kust, millist ja kui palju? Kui asud pealinna lähedal, otsi näiteks välja need ettevõtted, mis pakuvad liiva müüki Tallinnas ja Harjumaal. Seejärel uuri juba lähemalt nende sortimenti. Kui hakkad tegelema segude valmistamisega, võiks pakkujal olla varuks sõelutud ehitusliiva. Vajad aga liiva täitematerjaliks, uuri, kas pakutakse täiteliiva. Koguse arvestamine on individuaalne, aga soovitame alati võtta natuke varuks, et iga väiksema soovi pärast ei peaks seda uuesti tellima. Kui siiski oled ebakindel tellimise osas, ära häbene liivamüüjatelt nõu küsida. Neil on kogemused ning teadmised erinevate sortide ja otstarbe kohta.

liiva müük

Multilift Kallur pakub liiva müüki Tallinnas ja transporti mujale üle Eesti. Meil on liiva  erinevateks otstarveteks. Vajad seda täitematerjaliks trasside ümber või hoopis ehitussegu valmistamiseks? Võta meiega ühendust, leiame sulle parima liiva ja toome koju kohale! Leidsid siiski lugedes, et tahaksid kasutada hoopis mulda või killustikku? Saame ka neid pakkuda ja koju kätte tuua! Võta meiega ühendust!